28 Women's Youth 2x
Offical Results
RankTimeBowOrganization
118:18.4910Y Quad Cities Rowing A (Caroline Sharis, Emily Delleman)
S:15:22:49.5 F:15:41:07.9
219:06.4920Greater Dayton Rowing Association B (Megan Hinkle, Emilee Koenig)
S:15:24:59.0 F:15:44:05.4
319:19.4924Miami Beach Watersports Center, Inc. A (Sophie Gelber, Margherita Tonini)
S:15:25:37.5 F:15:44:56.9
419:20.3916OKC Riversport A (Sarah Ondak, Julia Ciocca)
S:15:24:19.7 F:15:43:40.0
519:20.6934Minnesota Boat Club A (Grace Gardner, Sovigne Gardner)
S:15:28:03.4 F:15:47:24.0
619:25.6937Founders Rowing Club A (Katherine Fraser, Anna Glasgow)
S:15:28:33.2 F:15:47:58.8
619:25.6958Atomic A (Clara Hay, Sarah Kate Rogers)
S:15:34:28.2 F:15:53:53.8
819:34.5911Jacksonville Rowing Club, Inc. A (CARLEY BOYD, Riona McCormick)
S:15:23:17.9 F:15:42:52.4
919:37.8949Beaver Creek Sculling A (Magdalene Vidal, Emmy Thacker)
S:15:32:51.6 F:15:52:29.4
1019:41.9915Greater Dayton Rowing Association A (Kayla Eads, Megan Perry)
S:15:24:03.9 F:15:43:45.8
1119:42.5979Founders Rowing Club B (Taylor Toudouze, Hannah Sipes)
S:15:38:54.4 F:15:58:36.9
1219:43.2914Y Quad Cities Rowing B (Cameron Blunk, Sophia Muckenfuss)
S:15:23:43.9 F:15:43:07.1 P:20 (Passing in chute)
1319:46.5940St. Andrew Rowing Club A (Riley Kerber, Celsea Tanasijevich)
S:15:29:06.3 F:15:48:52.8
1419:58.7951Atlanta Junior Rowing Association A (Sarah Stacks, Amy Pitzel)
S:15:33:07.6 F:15:53:06.3
1520:01.7912OKC Riversport B (Remy McMeekin, Sammie Theige)
S:15:27:23.6 F:15:47:25.3
1620:03.5926Old Dominion Boat Club A (Lauren Kelly, Grace Vannatta)
S:15:26:04.4 F:15:46:07.9
1620:03.5909Dallas Rowing Club A (Annie Cantu, Danielle Hutcheson)
S:15:22:39.5 F:15:42:43.0
1820:05.6963Jacksonville Rowing Club, Inc. B (Isabel Wothe, Maria Wothe)
S:15:36:01.7 F:15:56:07.3
1920:06.72138Y Quad Cities Rowing C (Olivia Masterson, Ann Philips)
S:15:41:06.7 F:16:01:13.4
2020:10.2921Texas Rowing Center B (Elizabeth Newton, Meija Caldwell)
S:15:25:06.8 F:15:45:17.0
2120:13.7976Resilient Rowing Club B (Emma Barrett, Erin Shannon)
S:15:38:16.7 F:15:58:30.4
2220:15.9978Beaver Creek Sculling B (Emelia Massarelli, Jesse Dugan)
S:15:38:42.3 F:15:58:58.2
2320:17.7919YMCA dba Charlotte Youth Rowing A (Grace Hill, Grace Hetzel)
S:15:24:54.3 F:15:45:12.0
2420:19.4980Great River Rowing A (Lauren Knapp, Madeline Parente)
S:15:39:12.2 F:15:59:31.6
2520:21.7933Resilient Rowing Club A (Kylie Wingate, Gabriela McDonald)
S:15:27:41.2 F:15:48:02.9
2620:23.7950Lake Lanier Rowing Club A
S:15:33:02.5 F:15:53:26.2
2720:23.8984Founders Rowing Club C (Payton Hart, Allie Touchstone)
S:15:40:18.8 F:16:00:42.6
2820:25.0913Texas Rowing Center A (Helena Jordan, Alyssa Schaefer)
S:15:23:46.4 F:15:44:11.4
2920:26.8974Miami Rowing and Watersports Center, Inc. B (Monica Rodriguez, Anastasia Ray)
S:15:37:32.3 F:15:57:59.1
3020:31.2954Gainesville Area Rowing, Inc. A (Sarah Clarke, Kara Fender)
S:15:33:50.0 F:15:54:21.2
3120:31.6957Miami Rowing and Watersports Center, Inc. A (Haleigh Prindle, Gabriella Morrison)
S:15:34:11.0 F:15:54:42.6
3220:33.3938White Rock Boathouse, Inc. A (samantha prado, Millie Keane)
S:15:28:52.7 F:15:49:26.0
3320:33.5985Resilient Rowing Club C (Isabella Beckler, Hannah Fisher)
S:15:40:45.8 F:16:01:19.3
3420:35.8942Chattanooga Rowing A (Kathy Zeglen, annette robbins)
S:15:30:04.3 F:15:50:40.1
3520:36.1967Old Dominion Boat Club A (Charlotte Carey, Ithaca Hogan)
S:15:36:25.5 F:15:57:01.6
3620:45.3936Atomic B (Abby Severns, Anne Broady)
S:15:28:23.0 F:15:49:08.3
3720:53.4961St. Andrew Rowing Club B (Laura Nelson, kayla mahoney)
S:15:35:01.7 F:15:55:55.1
3820:57.2929Space Coast Crew A
S:15:26:54.6 F:15:47:51.8
3921:04.7923Tampa Training Center A (Paige Hill, Kimberly Dil)
S:15:25:20.6 F:15:45:45.3 P:40 (Passing in chute,Interference)
4021:09.7930Huntsville-Madison County Rowing & Watersports A (Rebecca Davis, Emily Lynn)
S:15:27:06.6 F:15:48:16.3
4121:12.8953Great River Rowing A (Molly McGuire, Meredith Newman)
S:15:33:36.7 F:15:54:49.5
4221:18.9946Austin Rowing Club A (Sophia Choat, Annika Holm)
S:15:31:13.0 F:15:52:31.9
4321:25.1981Minnesota Boat Club B (Monica Uzpen, Susie Kixmoeller)
S:15:39:36.0 F:16:01:01.1
4421:26.3918Dallas Rowing Club B (paige Goldsmith, Anna Orr)
S:15:24:47.0 F:15:46:13.3
4521:32.0952Sarasota Scullers B (Marin Parisi, Caitlin McCann)
S:15:33:21.5 F:15:54:53.5
4621:32.3971Austin Rowing Club B (Anna Van Zile, Marina Gianakopoulos)
S:15:36:49.0 F:15:58:21.3
4721:32.8972Chattanooga Rowing B (Samantha Thomas, Annie Waddell)
S:15:37:12.2 F:15:58:45.0
4821:41.2922Tampa Training Center B (Ashley Achin, Madelynn Rey)
S:15:25:25.8 F:15:47:07.0
4921:46.2955The Stewards Foundation, Inc. A
S:15:34:03.7 F:15:55:49.9
4921:46.2977Gainesville Area Rowing, Inc. B (Alexandra Popielarz, Delaney McGovern)
S:15:38:33.7 F:16:00:19.9
5121:59.8945Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) A
S:15:30:39.3 F:15:52:39.1
5222:04.5917Rocket City Rowing Crew, Inc. A (Mallory Claire Mosley, Helen D'Agostino)
S:15:24:40.8 F:15:46:45.3
5322:04.7983White Rock Boathouse, Inc. B (Isabel Vega, Kate Clifford)
S:15:40:05.0 F:16:02:09.7
5422:05.0928Ransom Crew A (Laura Zaidenberg, Julia Rothfield)
S:15:26:48.9 F:15:48:53.9
5422:05.0982Atlanta Junior Rowing Association B (Halie Ziobron, Kira Koziak)
S:15:40:02.2 F:16:02:07.2
5622:09.2964Triangle Rowing Club B (Bridget Ulrich, Carter Ramquist)
S:15:36:14.1 F:15:58:23.3
5722:14.0943South Orlando Rowing Association A
S:15:30:29.0 F:15:52:43.0
5822:24.8966Rocket City Rowing Crew, Inc. B (Jessica Cowart, Magen Gamino)
S:15:36:29.8 F:15:58:54.6
5922:30.1959YMCA dba Charlotte Youth Rowing B (Nicole DeGeorge, Holly Burnett)
S:15:34:52.1 F:15:57:22.2
6022:35.2973Sarasota Scullers A
S:15:37:18.9 F:15:59:54.1
6122:45.5931Gem City Crew, Inc. A (Kiersten Rhone, Sarah Krach)
S:15:27:51.8 F:15:50:37.3
6222:49.7941Triangle Rowing Club A (Katie McGrath, Skyler Wesendunk)
S:15:29:46.8 F:15:52:36.5
6322:57.1927Shaker Heights High School Crew A (Margo Burnard, Claire Connors)
S:15:26:04.4 F:15:49:01.5
6423:39.9975Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) B
S:15:38:00.4 F:16:01:40.3
6524:21.5962Gem City Crew, Inc. B (Jennifer Knecht, Samantha Strasburger)
S:15:35:52.3 F:16:00:13.8
6624:44.2947Tulsa Youth Rowing Association A (Somerlyn Talladivedula, Ashlyn Calloway)
S:15:31:34.5 F:15:56:18.7
6725:03.2970South Orlando Rowing Association B
S:15:37:01.6 F:16:02:04.8
6826:17.7948Maclay Crew A
S:15:32:44.9 F:15:59:02.6
DNS969Huntsville-Madison County Rowing & Watersports B (Sierra Hileman, Kathleen Romak)
DNS935Clermont Crew A (Frankie Dailey, Rachel Taylor)
DNS965Space Coast Crew A
DNS956Manatee County Youth Rowing A (Madelyn Wright, Erin Fenske)
Last Updated: 11/7/2015 5:15:31 PM
2015 Head of the Hooch