35 Men's Youth 2x
Offical Results
RankTimeBowOrganization
117:45.31310Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club B (Jules Kramer, Charles Israel)
S:17:39:25.5 F:17:57:10.8
217:47.41314Jacksonville Rowing Club, Inc. A (Ian Mignone, Ryan Teofilo)
S:17:40:26.2 F:17:58:13.6
317:48.61301Y Quad Cities Rowing A (William Sharis, justin english)
S:17:39:56.4 F:17:57:45.0
417:48.81299Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club A (Jesse Kahn, Collin Renae)
S:17:37:40.6 F:17:55:29.4
517:58.51335Detroit Boat Club A (Nicholas Marchi, Ian Herdegen)
S:17:43:37.3 F:18:01:35.8
618:02.31313Sarasota Scullers A (Christopher Cail, Kristopher Schumann)
S:17:47:26.2 F:18:05:28.5
718:06.11309Gainesville Area Rowing, Inc. A (Samuel Lindsay, Joshua Nelson)
S:17:39:18.4 F:17:57:24.5
818:06.91306Belen Jesuit Prep School B (Julien Rodriguez, Eduardo Hernandez)
S:17:38:37.2 F:17:56:44.1
918:15.61329Parati Competitive Rowing A (Dylan Dalpedri, Jacob Castro)
S:17:55:43.9 F:18:13:59.5
1018:17.81336South Orlando Rowing Association A (Alexander Lofton, Jacob Huffman)
S:17:43:49.9 F:18:02:07.7
1118:19.61384Parati Competitive Rowing D (Edward Smith, Cam Hayden)
S:17:57:18.4 F:18:15:38.0
1218:21.31300OKC Riversport A (Jack Gallagher, Colby MaGill)
S:17:39:38.1 F:17:57:59.4
1318:21.71346White Rock Boathouse, Inc. A (Drew Ellis, Andrew Schweizer)
S:17:45:46.8 F:18:04:08.5
1418:24.81318Jacksonville Rowing Club, Inc. B (Alex DeGrado, Charles Kellmanson)
S:17:40:45.3 F:17:59:10.1
1418:24.81302Belen Jesuit Prep School A (Hunter Prindle, lucas zumpano)
S:17:37:51.0 F:17:56:15.8
1618:25.31315Ransom Everglades Crew A (Artem Zalivchiy, Andres Segrera)
S:17:40:36.6 F:17:59:01.9
1718:33.41379Parati Competitive Rowing C (Eduardo Merida, Cooper Jones)
S:17:52:39.5 F:18:11:12.9
1818:33.51382Resilient Rowing Club D (John Serger, Ryan Smith)
S:17:53:03.2 F:18:11:36.7
1918:33.91303St. Andrew Rowing Club A (Jason Peacock, Maxwell Shaffer)
S:17:38:09.5 F:17:56:43.4
2018:40.61360Parati Competitive Rowing B (Jack Schofield, Eric Hoster)
S:17:48:54.0 F:18:07:34.6
2118:41.71323Great River Rowing A (Samuel Micinilio, Haegan O'Rourke)
S:17:41:53.0 F:18:00:34.7
2218:43.61338Rochester Rowing Club, Minnesota A (Edward Bianco, Andrew Barnes)
S:17:43:56.9 F:18:02:40.5
2318:44.41337Dallas United Crew, Inc. A (Eric Martin, Drake Deuel)
S:17:55:05.6 F:18:13:50.0
2418:47.91345Resilient Rowing Club A (John Feng, Sam Libberton)
S:17:45:37.4 F:18:04:25.3
2518:49.01343Indianapolis Rowing Center A (Titus Huber, Brendan Murphy)
S:17:45:28.7 F:18:04:17.7
2618:49.21305Atomic Rowing A (Daniel (Ryan) Lee, Jacob Grice)
S:17:38:29.8 F:17:57:19.0
2718:50.21361Gainesville Area Rowing, Inc. B (Austin Petty, Tristan Henderson)
S:17:49:08.1 F:18:07:58.3
2818:52.51320Huntsville-Madison County Rowing & Watersports A (Evan Coy, Jack Tamas)
S:17:41:02.5 F:17:59:55.0
2918:53.51358Detroit Boat Club B (Charles Cornillie, Stephen Malbouef)
S:17:48:30.7 F:18:07:24.2
3018:54.51322Triangle Rowing Club A (Nathaniel Wirth, Luc Pison)
S:17:41:46.8 F:18:00:41.3
3118:56.91347Sarasota Scullers B (Jason Kushner, patrick Watson)
S:17:45:56.6 F:18:04:53.5
3218:57.21366Resilient Rowing Club B (Jacob Fondriest, Andrew Jones)
S:17:49:59.5 F:18:08:56.7
3319:00.31321Texas Rowing Center B (Evan Kersey, Patrick Atherton)
S:17:41:33.1 F:18:00:33.4
3419:02.11326Charlotte Youth Rowing A (James Sullivan, Joe Eudy)
S:17:42:12.5 F:18:01:14.6
3519:06.41370Atomic Rowing B (Johnny Landry, Jovan Dieckmann)
S:17:51:15.1 F:18:10:21.5
3619:09.01312Greater Dayton Rowing Association A (Nathan Kaval, Spencer Mullins)
S:17:46:08.3 F:18:05:17.3
3719:09.31362OKC Riversport B (Josh Catino, DangMinh Nguyen)
S:17:49:22.7 F:18:08:32.0
3819:10.31317Atlanta Junior Rowing Association B (Breandan Mead, Josh Asarnow)
S:17:45:18.4 F:18:04:28.7
3919:10.91376Belen Jesuit Prep School C (Ricardo Labrada, Rodrigo Marin)
S:17:51:57.8 F:18:11:08.7
4019:11.01324The Stewards Foundation, Inc. A (Cullen Finley, Justin Virgadamo)
S:17:44:28.6 F:18:03:39.6
4119:11.21380Belen Jesuit Prep School C (Alejandro Pacios, Ivan Cabrera)
S:17:52:52.5 F:18:12:03.7
4219:11.31339RowAmerica North Little Rock A (Mason McGinn, Evan Hankins-Hull)
S:17:44:10.8 F:18:03:22.1
4319:11.61387Parati Competitive Rowing F (Jorge Rodriguez, Nick Jablonski)
S:17:55:53.1 F:18:15:04.7
4419:12.81383Gainesville Area Rowing, Inc. D (Garrett Bauer, Evan Bell)
S:17:53:14.5 F:18:12:27.3
4519:13.61328Beaver Creek Sculling A (James Mahoney, Peter Dister)
S:17:42:44.8 F:18:01:58.4
4619:13.81372White Rock Boathouse, Inc. C (Andrew Witcher, Paul Kraus)
S:17:54:32.9 F:18:13:46.7
4719:14.11357White Rock Boathouse, Inc. B (William Schweizer, Gavin Phipps)
S:17:48:17.4 F:18:07:31.5
4819:16.91375Gainesville Area Rowing, Inc. C (Campbell Cole, Walter Bialosky)
S:17:51:47.5 F:18:11:04.4
4919:18.31307HHS Rowing Club (Hillsborough) A (Nicholas Jeske, Savion Fordham)
S:17:38:47.6 F:17:58:05.9
5019:20.71381White Rock Boathouse, Inc. D (Connor Alexander, Hartwell Freitas)
S:17:57:59.2 F:18:17:19.9
5119:21.21304Chattanooga Rowing A (Christopher Ragland, John Lazenby)
S:17:38:20.3 F:17:57:41.5
5219:23.51374Texas Rowing Center C (Alexander Limon, Alexander Valdes)
S:17:51:26.9 F:18:10:50.4
5319:24.01331Lake Lanier Rowing Club A (Nic Stargel, Brandon Streets)
S:17:53:26.2 F:18:12:50.2
5419:25.31378Resilient Rowing Club C (Arihanth Anugu, Gregory Alperi)
S:17:52:24.1 F:18:11:49.4
5519:28.41348Huntsville-Madison County Rowing & Watersports B (Benjamin Davis, Jefferson Armstrong)
S:17:53:40.7 F:18:13:09.1
5519:28.41342Minnesota Boat Club A (Henry Zietlow, Alex Woronzoff)
S:17:45:10.6 F:18:04:39.0
5719:28.61308Texas Rowing Center A (Ethan Prince, Devin Crotts)
S:17:39:09.0 F:17:58:37.6
5819:32.11311Atlanta Junior Rowing Association A (Cyrus Johnson, Oliver Babb)
S:17:44:43.3 F:18:04:15.4
5919:38.71334Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) A
S:17:43:31.2 F:18:03:09.9
6019:43.41325Evans Rowing Club A (Sam Calabrese, Chase Smith)
S:17:42:04.7 F:18:01:48.1
6119:45.11356The Stewards Foundation, Inc. B (Ricardo Pena, Will Hoyt)
S:17:55:15.9 F:18:15:01.0
6219:47.61352Minnesota Boat Club B (Camron Olson, Michael Schmidt)
S:17:53:53.2 F:18:13:40.8
6319:57.91367Beaver Creek Sculling B (Drake Haydock, Benjamin Burroughs)
S:17:50:14.9 F:18:10:12.8
6419:59.41319Chattanooga Rowing B (Parth Doshi, Hunter Wilburn)
S:17:40:55.1 F:18:00:54.5
6520:15.41359Ransom Everglades Crew B (Chris Carlos, Jordan Mishael)
S:17:48:37.2 F:18:08:52.6
6620:16.21344Gem City Crew, Inc. A (Hunter Strasburger, James Evans)
S:18:10:17.6 F:18:30:33.8
6720:18.51332ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students A (William Mattingly, Austin Brantley)
S:17:43:02.0 F:18:03:20.5
6720:18.51369Greater Dayton Rowing Association B (Dakota McComas, Connor Moore)
S:17:54:21.8 F:18:14:40.3
6920:22.91341Nashville Rowing A (Lucas Quinby, Grant Miller)
S:17:44:59.3 F:18:05:22.2
7020:33.81340Queen City Water Sports Center A (miguel palacios, andrew fogel)
S:17:44:20.2 F:18:04:54.0
7120:35.71371Lake Lanier Rowing Club C (Cooper Foster, Carson Ernst)
S:17:56:12.5 F:18:16:48.2
7220:43.71373Greater Dayton Rowing Association C (Noah McGorry, Owen True)
S:17:54:59.5 F:18:15:43.2
7320:56.81354South Orlando Rowing Association B (Nicholas Antrim, Jonathan Robers)
S:17:48:10.9 F:18:09:07.7
7421:04.51363Charlotte Youth Rowing B (Hampton McGrath, Miles Williams)
S:17:49:43.3 F:18:10:47.8
7521:12.81333Clermont Crew A (Evan Sayles, Ian Herrmann)
S:17:43:18.7 F:18:04:31.5
7621:15.11353Clermont Crew A (Brant Poehner, Ian Moorhead)
S:17:47:58.8 F:18:09:13.9
7721:54.51385Parati Competitive Rowing E (Matthew Lee, Sam Schofield)
S:17:57:43.2 F:18:19:37.7
7822:28.51364Rochester Rowing Club, Minnesota B (Parth Gnadhi, William Midthun)
S:17:49:49.6 F:18:12:18.1
7922:46.51327Lake Guntersville Rowing Club A (Logan LaPier, Tiffin Gillilan)
S:17:42:28.2 F:18:05:14.7
8022:55.51377Gem City Crew, Inc. C (Carter Vallone, Connor Hart)
S:17:52:16.5 F:18:15:12.0
8123:35.21349ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students B (Tavian Carmain, Jackson Terrell)
S:17:47:18.2 F:18:10:53.4
8223:44.81351Evans Rowing Club B (Aidan Schweiss, Xandre LaCombe)
S:17:46:57.7 F:18:10:42.5
8325:22.41368Gem City Crew, Inc. B (Avery Van Hoose, Bailey Jones)
S:17:51:04.7 F:18:16:27.1
8426:41.41355Lake Lanier Rowing Club B (Cody Blystone, Phillip Alexander)
S:18:10:27.9 F:18:37:09.3
DNS1330Lake Purdy Rowing Association A (Gress Hickman, Jonathan Arora)
DNS1386White Rock Boathouse, Inc. E (Andrew Saunders, Shannon Smith)
Last Updated: 11/9/2016 9:38:23 AM
2016 Head of the Hooch