62 Men's Youth Novice 1x
Offical Results
RankTimeBowOrganization
119:55.52033Jacksonville Rowing Club, Inc. A (Alex DeGrado)
S:10:47:16.4 F:11:07:11.9
219:56.62059Belen Jesuit Prep School B (Alejandro Maduro)
S:10:51:57.4 F:11:11:54.0
320:30.02037Charlotte Youth Rowing A (James Sullivan)
S:10:48:00.2 F:11:08:30.2
420:39.22048Minnesota Boat Club A (Henry Zietlow)
S:10:50:14.1 F:11:10:53.3
520:52.62057Detroit Boat Club B (Nicholas Marchi)
S:10:51:21.2 F:11:12:13.8
621:00.92061Belen Jesuit Prep School C (Sebastian Rafuls)
S:10:52:29.4 F:11:13:30.3
721:07.62040Evans Rowing Club A (Chase Smith)
S:10:48:42.5 F:11:09:50.1
821:11.12050Clermont Crew A (Ian Herrmann)
S:10:50:27.5 F:11:11:38.6
921:20.02062Parati Competitive Rowing C (Andre Turati)
S:10:52:35.7 F:11:13:55.7
1021:20.52047Belen Jesuit Prep School A (Andres Gomez)
S:10:50:05.3 F:11:11:25.8
1121:35.82053Parati Competitive Rowing B (Ryan Tunstead)
S:10:50:41.0 F:11:12:16.8
1221:41.72039Ransom Everglades Crew A (Jordan Mishael)
S:10:48:29.8 F:11:10:11.5
1321:41.82043White Rock Boathouse, Inc. A (Brandon Borga)
S:10:52:51.8 F:11:14:33.6
1421:44.12035Parati Competitive Rowing A (Matthew Lee)
S:10:47:44.4 F:11:09:28.5
1521:44.52044Greater Dayton Rowing Association A (Dakota McComas)
S:11:16:23.4 F:11:38:07.9
1621:47.02063Belen Jesuit Prep School D (Julien Rodriguez)
S:10:53:11.6 F:11:14:58.6
1721:48.82055RowAmerica Peachtree B (Trey Lewis)
S:10:50:51.3 F:11:12:40.1
1821:50.82056Lyman Rowing Association B (Max Ihns)
S:10:51:07.7 F:11:12:58.5
1922:20.42046South Orlando Rowing Association A (Chance Mendenhall)
S:10:49:54.3 F:11:12:14.7
2022:21.42041Detroit Boat Club A (Julian Wray)
S:10:49:01.7 F:11:11:23.1
2122:35.52045Lyman Rowing Association A (John Jacobs)
S:10:49:34.0 F:11:11:59.5 P:10 (buoy)
2222:47.12034RowAmerica Peachtree A (Cole Chapple)
S:10:47:31.4 F:11:10:18.5
2322:58.92038RowAmerica North Little Rock A (Bryan Brown)
S:10:48:13.0 F:11:11:11.9
2423:41.02052White Rock Boathouse, Inc. B (Andrew Saunders)
S:10:53:32.7 F:11:17:13.7
2524:14.12060Detroit Boat Club C (Parker Rustmann)
S:10:54:51.8 F:11:19:05.9
2624:16.32051Chattanooga Rowing A (Aiden Gaston)
S:10:54:28.4 F:11:18:44.7
2724:54.02058Evans Rowing Club B (Jonathon Kurian)
S:10:51:53.6 F:11:16:37.6 P:10 (buoy)
2825:48.22042Gem City Crew, Inc. A (Carter Vallone)
S:10:49:21.7 F:11:15:09.9
2925:53.52049Huntsville-Madison County Rowing & Watersports A (Joseph James)
S:10:54:09.6 F:11:20:03.1
3026:53.02036St. Andrew Rowing Club A (Riley Devault)
S:10:47:54.1 F:11:14:47.1
DNS2054Ransom Everglades Crew B (William Mathes)
DNS2031Lake Guntersville Rowing Club A (Tiffin Gillilan)
DNS2064Detroit Boat Club D (Maximilian Rakozy)
Last Updated: 11/6/2016 12:31:19 PM
2016 Head of the Hooch